Zvýšená vlhkost v koupelně? Jak s ní aktivně bojovat?

Ať už orosené zrcadlo, pára, přes kterou pomalu není vidět nebo vlhké dlaždice, má za následek nadměrná pára v koupelně, se kterou je potřeba účinně bojovat. Jinak se velmi rychle můžete setkat se zdravím ohrožující plísní.Žena ve sprše
 
Koupelna by měla patřit mezi nejčistější místnosti v celém domě. Jenže je to spíše místo, kde se nejčastěji setkáváme s plísněmi, které mohou do jisté míry ohrožovat naše zdraví. Právě ve chvíli, kdy se v koupelně sprchujme, koupeme nebo sušíme prádlo, se do vzduchu dostává nadměrné množství vlhkosti, a pokud není místnost dobře větraná, velmi rychle přebytečná vlhkost ulpí na zdech koupelny. Koupelnu během dne podrobujeme několika vlhkostním šokům a právě nárazová vlhkost, která není z místnosti odstraněna, dává vzniknout ideálnímu prostředí pro vývoj plísní.
 
Plíseň nemusí mít jen podobu nevzhledných map na zdech, začínající plíseň je naopak velmi nenápadná a na první pohled jí nemusíme vůbec zaregistrovat. Jenže plísně dokážou nakonec napáchat velké škody na majetku a v horším případě dokonce na zdraví. Právě plísně patří mezi jeden z nejrozšířenějších a nejvýznamnějších alergenů, který se projevuje zažívacími nebo kožními problémy. Právě proto je zapotřebí prostor v koupelně pravidelně a dostatečně větrat, tak abychom plísním dokázali účinně předcházet.
 

Optimální vlhkost v místnosti je základ

Velmi účinnou metodou, která nic nestojí je nárazové větrání. To způsobí průvan a zajistí výměnu vzduchu v místnosti. Jenže ne v každé koupelně je možnost výměny vzduchu možná. Často nejsou koupelny vybaveny dostatečným větracím systémem. Pokud tedy z jakéhokoliv důvodu není tento způsob možný, přichází na řadu další možnost v podobě pohlcovače vlhkosti.Vodní kapky
 
Ten je speciálně navržen tak, aby dokázal pohltit větší množství nárazové vlhkosti, která se tvoří v koupelně při sprchování nebo koupání.