Každý z nás si chce občas stáhnout video z internetové stránky jako například YouTube či Vimeo. A je to jen pochopitelné, koneckonců tak budeme mít možnost se na něj podívat, kdykoliv budeme chtít. Otázkou ovšem je, jak to provést.
Jistě, tyto společnosti se tomu obvykle brání, stejně jako autoři jednotlivých videí. Ovšem lidé jsou od přírody velmi vynalézaví, a tak není divu, že je dnes k dispozici mnoho nejrůznějších programů, které nám s tímto úkolem pomůžou.
Ty obvykle dělíme na ty klasické, které stáhnete a nainstalujete do svého počítače, a downloader online, který je již součástí dané internetové stránky. Oba typy mají své výhody i nevýhody, a tak může být pro laika poněkud matoucí vybrat ten pravý. Jak tedy správně vybrat, který použít?
Klasický typ obvykle nabízí více možností, co se týče formátu, ve kterém daný videosoubor bude. Také jich často umožňuje stahovat více najednou. Hodí se tedy pro ty, kteří jich potřebují více a chtějí s nimi dále pracovat.
Na druhou stranu online verze jsou mnohem jednodušší na ovládání, a navíc nezabírají místo v počítači. Není také potřeba nic stahovat, takže se nemusíte bát, že si spolu s programem do vašeho počítače stáhnete i virus. Je tedy vhodnější spíše pro ty, kteří si chtějí jen občas stáhnout nějaké to video, aby si jej mohli kdykoliv pouštět.
Zde je však potřeba říci, že k těmto programům, ať už se jedná o jakýkoliv typ, je potřeba přistupovat s určitou opatrností. Nejsou totiž oficiálně licencované, což znamená, že není zaručeno, že budou fungovat tak, jak jejich tvůrce slibuje, případně že vám v počítači neudělají neplechu.
Dobré je tedy nejprve zjistit, zda s ním byli spokojeni ostatní uživatelé, případně co by vyzdvihli jako jeho přednosti a co jim naopak vadilo. Díky tomu budete moci zjistit, zda je právě on pro vás ten pravý.