Country styl
Nenechte se splést, tento směr nemá nic společného s oním hudebním stylem. Jde o zařazování venkovských prvků do vašeho domova. Zdobený dřevěný nábytek z masivu dominuje celému pokoji a hodí se perfektně do obýváku či kuchyně . Dá se hravě kombinovat s modernějšími a jednoduššími prvky. Navíc je možné, že na chalupě na půdě opravdu objevíte podobný skvost. Stará šatní skříň s kovanými nohami či vyřezávanými motivy na dveřích přinese do vašeho domova romantický nádech. Místo vyhození starého kusu ho raději vezměte k restaurátorovi a vdechněte mu nový život. Nebo se rovnou do tohoto projektu pusťte sami. Jednoduchými kroky můžete levně vytvořit unikátní kousek, který jen tak někdo nemá. Nebojte se pak tyto kousky spojit s modernějšími doplňky.
Elegantní styl
Nepřímým opakem venkovského stylu je ten elegantní. Dal by se také zaměnit s minimalistickým, který se vyznačuje jednoduchostí a prostostí zařízení. Vyhýbá se výrazným motivům, stačí jednoduché geometrické útvary jako dekor bytového textilu. Důraz také klade na kontrast. Jedná se o kontrast v barvách. Spojení čistě černých prvků s jemnými béžovými a bílými odstíny dá místnosti novou dimenzi. Právě přírodní motivy jsou ústředním pojmem elegantního stylu.
Proto by v takto zařízeném bytě nemělo chybět dřevo či dekor kamene, to ale opět v přiměřeném množství. Kombinace různých odstínů dřeva, jako je bříza a buk je velmi složitá. Je radno držet se zásady tří. To znamená, že pokud máte ebenový strop, podlahu s motivem jasanu, můžete některé kousky nábytku pořídit například ještě s motivem palisandru. Ideální však bude volit pro zařízení pokoje neutrální kousky v bílé či černé barvě a odstínech jim podobných. Celý prostor pak nebude působit přeplácaně a nesourodě. Doplňky a dekorace pak volte v barvách, které se již v interiéru objevují. Zachovejte tedy tónovou jednotu celé místnosti.